Šlechtíme obsah s Asklepionem

“Pojďme pro ně vymyslet ještě něco na socialu,” řekli nám kolegové z Adexpresu, když vymýšleli na míru šitou strategii pro svého nového klienta, kliniku estetické medicíny Asklepion. Námi navržené obsahové koncepty se sice líbily, očekávání klienta se však rozšířilo také o výkonnostní složku. Kromě pravidelné dávky lajků se tak v kolonce KPIs ocitly i přímé konverze, což v oboru estetické medicíny není zrovna snadný úkol. Do cesty se totiž staví celá řada překážek, namátkou cena jednotlivých zákroků, restrikce ze strany Facebooku a také složité hledání velmi specifické cílová skupiny. Více

meziroční nárůst konverzí leden 2018 vs. leden 2017

490 %

Největší výzvou se zpočátku stal schvalovací proces reklam. “Příliš mnoho kůže”, “detail na část těla” nebo “propagace dokonalého vzhledu” se objevovaly jako hlavní důvody k zamítnutí. Pečlivým výběrem vizuálů, tvorbou slovníku “zakázaných” slov a především neustálým tréninkem jsme však byli schopni časem promovat i “konfliktnější” témata. Když jsme situaci probírali s naším accountem ve Facebooku, jen obtížně skrýval překvapení. Prý ještě neviděl inzerenta z tohoto oboru na takové úrovni performance.

Od léta 2016 tak kromě kvalitního obsahu klientovi doručujeme i objednávky. V říjnu jsme se dostali na vyšší desítky konverzí s průměrnou cenou okolo 800 korun za jednu, což je v oborovém kontextu velmi dobrý výsledek. Prostřednictvím sociálních médií se nám daří prodávat například plastické operace prsou, liposukce, odstranění křečových žil a další zákroky. To vše s přesahem k zahraniční klientele.

Klient má moc šikovné lidi ve vlastní produkci, takže nás zásobuje fotografiemi a v poslední době i zajímavými videi, které se snaží již při tvorbě optimalizovat primárně pro Facebook.

Příklad Asklepionu je názornou ukázkou komplexního přístupu k digitálnímu marketingu. Své poznatky sdílíme a vyhodnucujeme na pravidelné bázi s kolegy z ostatních oddělení, což nám pomáhá zvýšit flexibilitu a tím pádem ještě efektivněji vynaložit mediální prostředky.

 
 

Předchozí

Strongbow

OBJEVIT VÍCE

Následující

Ultra Premium Brands

OBJEVIT VÍCE